A sebgyógyulást nehezítő, ráadásul még egyes antibiotikumoknak is ellenálló biofilm réteg (mikroorganizmusok összetapadásából keletkező többrétegű, nyálkás réteg) „felszámolásában” hatékony lehet a manuka méz.
A ’Cardiff Metropolitan University’ tanulmánya szerint a biofilm réteget kialakító baktériumok 85%-a, 2 óra alatt elpusztítható lenne a manuka mézzel. A tanulmányról a ’Science Daily’ orvosi szaklapban is írtak.
Egy, a ’The Journal of Leukocyte Biology’-ban megjelent, 2007-es tanulmányban arról számoltak be, hogy a manuka méz serkenti a citokinek (kémiai hírvivők, a sejtek közti kommunikációban, az immunválasz továbbításában van szerepük) termelődését. Mindez a kutatók szerint újabb bizonyíték arra, hogy a manuka méz segíti a gyorsabb gyógyulást mind belsőleg, mind pedig külsőleg.
A fogak baktériumok, és a fogkő által okozott gyulladásos, fertőző betegsége a fogínygyulladás, valamint a fogágybetegség. A korábban ’Contemporary Clinical Dentistry’ szaklapban megjelent cikk szerint a manuka méz a xilithez hasonlóan a fogak szempontjából az egyik legjobb édesítőszer, továbbá hatékonyabb, mint a különböző mesterséges szájfertőtlenítők. A tanulmányban a fogágybetegségek kezelésére a 15-ös UMF faktor feletti manuka mézet javasolták.
A ’WebMD’ egészséges életvezetéssel, tanácsadással és az ezzel kapcsolatos infomációk széles tárházával szolgáló internetes portál leírása szerint, a manuka méz legfőbb orvosi felhasználhatósága egyértelműen a sebkezelésben rejlik. Kisebb sebek és égési sérülések kezelése kapcsán kiváló minősítésben részesítették az új-zélandi manuka mézet.
Dr. Peter Molan, a ’Waikato Egyetem’ (Hamilton, Új zéland) 2014 áprilisában, 43 év után visszavonult egyetemi docense 1981 óta foglakozott a gyógyító hatású mézekkel. A munkája jeléül nagy elismertségnek örvendő kutató, fedezte fel elsőként, hogy minden méznek van egy ún. enzim tevékenységet-aktiváló hatása a szervezetben.
Dr. Molan leírta, hogy a méhek amint begyűjtik a virágok nektárjait, visszaviszik azt a kaptárba. Ott, hogy segítsék a méz előállítását hozzáadják az ún. glükóz-oxidáz enzimet.
Amint a méz a szervezetbe jut, és érintkezik a test nedvességével, a glükóz-oxidáz szép lassan fertőtlenítő hatású hidrogén-peroxid enzimet bocsájt ki. Ezt nevezte el ’nem-peroxid tevékenységnek’.
A manuka méz egyedien erős, sajátos nem-peroxid tevékenysége az UMF-faktoron alapszik!
Modern klinikai vizsgálatok, kórházi kutatások és tapasztalatok igazolják, hogy a manuka méz aktív, antibakteriális hatóanyaga a temérdek antibiotikummal szemben (pl. penicilin, vancomycin) rezisztens ’MRSA’ ’szuperbaktérium’ ellensúlyozására is képes lehet. Továbbá elismerik hatékonyságát az emberi szervezetben számtalan bakteriális fertőzést kiváltó ’Helicobactor Pylori’, ’E Coli’, ’Staphylococcus Aureus ’, valamint ’Streptococcus Pyogenes’ baktériumok ellen.
MGO100 - 500g | = | 9.971 Ft |
MGO300 - 250g | = | 9.971 Ft |
MGO500 - 250g | = | 17.971 Ft |
10 g / nap
4 - 5 kúra évente
2 x 10g / nap
3 - 4 kúra évente
2 x 10g / nap
3 - 4 kúra évente
Biztonságosan fogyasztható a manuka méz? Mit jelent az AKTÍV jelölés?
Összes kérdés és válaszhoz továbbFokozza az immunrendszere teljesítményét Manukamézzel.
Fokozza a gyomra és az emésztése működését Manukamézzel.
30 napig Pénzvisszafizetési Garancia
15 ezer felett Ingyenes kiszállítás
40 ezer felett -7% Kedvezmény
Ajándékozzon szeretteinek, partnereinek, céges alkalmakra, születésnapra manukamézes termékeket.